Iskolai könyvtár

Az iskolai könyvtár állománya kb. 14000 kötetből áll. A gyűjteménybe elsősorban írásos, nyomtatott dokumentumok tartoznak: könyvek, tankönyvek, tartós tankönyvek, folyóiratok. A könyvtár gyűjt még CD-ket, videokazettákat és CD-ROM-okat.

A könyvtár állományrészei a következők:

• Kézikönyvtári állomány: általános művelődéshez, egyes műveltségi területekhez szükséges alapdokumentumok, segédkönyvek, kézikönyvek, adattárak, atlaszok, lexikonok, enciklopédiák.
  • Ismeretközlő irodalom: ismeretterjesztő könyvek, szakkönyvek. Házi és ajánlott olvasmányok, munkaeszközként használt könyvek többes példányban.
  • Szépirodalom: antológiák, szerzői életművek, házi olvasmányok, népköltészeti irodalom, népszerű és szórakoztató irodalom válogatva.
  • Pedagógiai gyűjtemény: pedagógia és határtudományai alapvető segédkönyvei, mindennapi pedagógiai gyakorlatot segítő szakirodalom, tantárgymódszertani segédkönyvek, segédletek, nem nyomtatott anyagok, az iskolai élettel összefüggő statisztikai, közgazdasági és helyismereti, -történeti források.
  • Könyvtári szakirodalom: a könyvtáros segédkönyvtára; könyvtárszakmai, könyvtártani munkák, könyvtárhasználatra nevelés segédletei.
  • Időszaki kiadványok gyűjteménye: ismeretterjesztő, irodalmi, ifjúsági folyóiratok, pedagógiai és tantárgymódszertani lapok, könyvtári szaksajtó
  • Audiovizuális dokumentumok és számítógéppel olvasható programok, ismerethordozók állományrésze: videokazetták, hanglemezek, CD-ROM-ok.
  • Tankönyvtár: tartós tankönyvek gyűjteménye.

Könyvtári szolgáltatások:

A könyvtár a nyitvatartási időben használható kölcsönzésre, helyben használatra, csoportos használatra. Ebben az időben a könyvtár egyéb szolgáltatásai is igénybe vehetők, melyek a következők:

• Információszolgáltatás (a könyvtár állományáról, a könyvtár használatának lehetőségeiről, módjáról stb.)
  • Témafigyelés, bibliográfia összeállításának kérése
  • Külső adatbázisok lekérdezése
  • Könyvtárközi kölcsönzés igénybevétele
  • Számítógép-használat
  • Folyóirat-olvasás

Könyvtári tagság:

Az iskolai könyvtár zárt, magánkönyvtár, így csak az iskola tanulói és pedagógusai vehetik igénybe.

• A könyvtárnak tagja lehet az iskola minden diákja, miután a könyvtárosnál jelezte, hogy igénybe kívánja venni a könyvtár szolgáltatásait és átvette tőle olvasójegyét. A beiratkozást követően a könyvtári tag jogosulttá vált a szolgáltatások használatára, melyeket minden esetben a könyvtárostól kell kérnie.
  • Az audiovizuális, a számítógéppel olvasható ismerethordozók, az időszaki kiadványok és a kézikönyvtár állománya nem kölcsönözhető, csak helyben használható.
  • A szépirodalom, az ismeretközlő irodalom és a pedagógiai szakirodalom kötetei kölcsönözhetők három hét kölcsönzési időre, amely a könyvtárossal történő egyeztetés után újabb három hétre meghosszabbítható. A kölcsönzési határidő és a kikölcsönzött könyvek darabszáma az olvasójegyen kerül feltüntetésre, melyet minden egyes kölcsönzéskor a tagoknak magukkal kell hozni. A maximálisan kikölcsönözhető kötetszám 6 db.
  • A kölcsönzési időt be kell tartani ! Ellenkező esetben egy szóbeli és két írásbeli figyelmeztetés után a könyvtári tagság az adott tanévre megszüntethető illetve a kint levő könyvek elveszettnek tekinthetők és a jelenlegi forgalmi értéküket meg kell fizetni.
  • Tartós tankönyvek kölcsönzése egy tanévre szól, melyet a "Tartós Tankönyv Kölcsönzési Nyilvántartás"-ba vezet be a könyvtáros, és ennek átvételét, a könyvtári tag aláírásával igazolja.
  • A tanév végén minden kikölcsönzött könyvet a tagok kötelesek a könyvtárba visszavinni!
  • A könyvtári tagok kötelesek a könyv állagát, a könyvtár helyiségének rendjét, tisztaságát megőrizni.
  • A könyvekben aláhúzásokat, firkálásokat eszközölni tilos !
  • A könyvtárba ételt, italt bevinni tilos !

A könyvtár nyitvatartási ideje

Hétfő                          7.55 - 15.00