Látogatás a Terrorháza múzeumban

terrorhaz0 2019

Mikulás napján a 12. évfolyam osztályai tanulmányi kiránduláson vettek részt Budapesten a Terrorháza múzeumban. A három osztályt Imre Péter (történelem) tanár úr és Vinczéné Szabó Éva (magyar nyelv ás irodalom) tanárnő kísérték az évről évre megrendezésre kerülő múzeumlátogatásra.

A kiállításon látottak a történelmi korszak tananyagának feldolgozásához, az ismeretek elmélyítéséhez kiváló alkalmat biztosított.

A diákokra nagy hatást tett mindaz amit láthattak, hiszen ilyenkor az érdeklődő látogató mindig egy kicsit belehelyezkedik az akkor élő emberek helyezetébe.

A résztvevők véleménye:

12. a: „Mindenki számára tartalmazott érdekességet a kiállítás, mely jelentős mértékben hozzá fog járulni a történelem érettségihez.”

12. b: „Könnyebb úgy átérezni a múltban történt eseményeket és az embereken végzett szörnyű bánásmódot, ha 1-2 órára visszaröpítenek bennünket az akkori időkbe. Ezeket az élményeket a történelem érettségin is jól tudjuk majd hasznosítani.”

12. c: „Nagyon hasznosnak találtuk, mivel az iskolában tanultakat hallhattuk vissza.”

terrorhaz1 2019 terrorhaz2 2019