Ismét az ország legjobb elsősegélynyújtói

2018. május 25–26-án Budapesten rendezték meg az Országos Elsősegély Ismereti Verseny döntőjét. Iskolánk 3 fős csapata a három fordulós online elméleti rész pontszámai alapján került a döntőbe, egészségügyi szakgimnázium kategóriában.

A verseny célja volt, hogy a diákok elsősegélynyújtási, egészségvédelmi és egészségfejlesztési ismereteit fejlessze. Az elméleti rész három internetes fordulóból állt. A verseny honlapján (iskolaiversenyek.hu) megjelent feladatokra a megadott – elsősorban internetes – szakirodalom alapján kellett válaszolni, illetve egyes elsősegély-nyújtásban alkalmazott gyakorlatokat kellett fotók és videó készítésével bemutatni. Főbb témakörök: anatómia, élettan, elsősegély-ismeretek, egészségvédelem, egészségfejlesztés, katasztrófa-, tűz- és balesetvédelem.

A döntőbe került hat csapat közül az 1. helyen végeztünk. A döntő során élethűen berendezett baleseti-szimulációs gyakorlati feladatokat kellet megoldani.

A csapat tagjai a 10. c egészségügyi osztály diákjai:

• Magyar Dominika
  • Táborosi Réka