Boros-napok beszámoló 2018

 

2018. március 8-tól március 14-ig rendezte meg iskolánk a HSZC Boros Sámuel Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája a Boros-napokat.

 

Március 8-án diákközgyűléssel indult a programsorozat, ahol az osztályok képviselői az összegyűjtött kérdéseket, problémákat előadták és megbeszélték az iskola vezetőségével és a munkaközösség-vezetőkkel.

 

boroshet 2018 01 boroshet 2018 02

 

 

Március 9-én egy egész napos diákprogrammal folytatódott a rendezvénysorozat. Az osztályok két csapatba rendeződtek és 12 állomáshelyet látogattak meg, ahol különböző műveltségi, logikai és ügyességi feladatokat kellett végrehajtaniuk. A verseny izgalmasan és nagyon jó hangulatban telt el. A vetélkedést a 11. b osztály egyik csapata nyerte, míg második helyezett a 12. a osztály egyik fele, míg a harmadik helyet a 11. b osztály másik fele hozta el.

 

Ezen a napon került kihirdetésre az előzetesen kiadott feladat: iskolánkról kellett egy bemutatóanyagot készíteni az adott osztály szemüvegén keresztül. Ebben a vetélkedésben az I. helyezett a 11. b, II. helyezett a 10. b, míg a III. helyezett a 11. c osztály lett.

 

 boroshet 2018 03  boroshet 2018 04  boroshet 2018 05  boroshet 2018 06

     

A programsorozat március 12-én, hétfőn folytatódott, ahol a sporté és az idegen nyelvé volt a főszerep. A diákok megmérettethették magukat röplabdában (I. helyezett a 12. c osztály csapata lett), fociban (I. helyezett a 11. a csapata lett, még a tanári gárdát is megverték), ping-pongban, tekében és dartsban. Ezen kívül német és angol nyelvi vetélkedő volt, ahol 3 fős csapatok vetélkedtek az osztályok képviseletében. A német nyelvi vetélkedőn a téma az Oktoberfest volt. I. helyezett a 10. b osztály (Sarkadi Nagy Petra, Tartóczki Zsanett és Tóth Alexandra), II. helyezett a 11. c sztály (Pap Krisztina, Kozák Réka és Felvidéki Erika), míg III. helyezett a 12. c osztály (Ádász János, Fabó-Dudás Rebeka és Kiss Regina) lett. Az angol nyelvi vetélkedőn is érdekes feladatokat hajtottak végre a csapatok, ahol az I. helyezett a 12.c osztály (Várdai Lilla, Pallai Boglárka, Lantos Lilla és Hlavács Katica), II. helyezett a 11. a osztály (Csák Gergő, Szabó Krisztina, Blaskovics Áron és Nagy Rebeka), míg III. helyezett a 9. b osztály (Dancsó Lilla, Kiszely Noémi és Lévai Roxána) lett.

 

 boroshet 2018 07  boroshet 2018 08  boroshet 2018 09  boroshet 2018 10 

  

A március 13-ai nap az iskolánkban oktatott szakmákhoz kapcsolódott. Az egészségügyis osztályok ellátogattak Budapestre a Body kiállításra, ahol az anatómiai ismereteiket mélyítették el. A közgazdasági és logisztikai osztályok egy teljesen új típusú feladatot hajtottak végre, aminek a végeredményét mutatták be ezen a napon. A program neve: BorStarter volt. A csapatok feladata pedig az volt, hogy kitaláljanak egy új, hasznos, a piacra bevezethető és jól eladható terméket. Tervezzék meg és mutassák is be magát a terméket! Majd a zsűri és a közönség szavazata alapján dőlt el a végeredmény. I. helyezett a 11. b osztály 2das terméke, a II. helyezett holtversenyben a 12. a calmy-penje és a 11. a printyboya lett.

    

boroshet 2018 11  boroshet 2018 12  boroshet 2018 13  boroshet 2018 14 

 

Március 14-én a programsorozat végére a koronát a Boros-díjak átadása tette fel. Ezen a napon megemlékeztünk az 1848/49-es szabadságharc hőseiről és Szentes város első polgármesteréről, iskolánk névadójáról, Boros Sámuelről is, valamint Dr. Gilicze Lászlónéról, iskolánk volt tanáráról.

 

Idén 29. alkalommal adtuk át a Boros-díjakat. A nevelőtestületnek, a szokásosnál is nehezebb volt meghoznia a döntést, mivel sok, a díjra érdemes jelöltünk volt, akik a négy év alatt nyújtott tanulmányi, közösségi és versenyeredményeik alapján lettek jogosultak a jelölésre (Bátor Violetta, Ficsor Tamás 12. a, Buda Ildikó, Bujdosó Krisztián, Tóth Karina, Piti Alexandra 12. b, Kiss Martin, Nagy Gergő és Várdai Lilla 12. c. Közösségi díjra jelöltette magát Bátor Violetta 12. a, Bujdosó Krisztián 12. b és Kiss Viktória 12. c osztályos tanuló). A 2018-as év díjazottai végül a következők lettek: Bujdosó Krisztián, Kiss Martin, Nagy Gergő, Várdai Lilla és Bátor Violetta (közösségi). Mindegyikőtökre büszkék vagyunk! Gratulálunk a díjazottaknak és köszönjük a szponzorok támogatását (Szirbik Imre polgármester úr, Szentes Város Művelődési Oktatási és Sportbizottsága, Szentes Város Egészségügyi és Szociális Bizottsága, Metalcom Zrt. és Gilicze András református lelkész).

 

 boroshet 2018 15  boroshet 2018 16  boroshet 2018 17  boroshet 2018 18

Belépés

Pályázatok  
 
  
HEFOP 3.1.3 
 
Phare Projekt 
 
Nemzeti Fejlesztési Terv