Boros-hét Német Civilizációs verseny

Iskolánk március 11-én rendezte meg a Boros-hét keretében a hagyományos német nyelvű civilizációs versenyt az Ifjúsági Ház Pódiumtermében. A vetélkedőn iskolánk egyik tanulója barátaival együtt közösen énekelt, örömet szerezve ezzel a versenyzőknek és a vendégeknek.

Az idei versenyen témája a német nyelvterület ünnepei voltak. A változatos feladatok között szerepelt például rejtvény, szövegértési feladat. A világhírű Sörfesztiválhoz kapcsolódó feladat történelmi ismeretekre épült. A vetélkedőt az ünnepekhez kapcsolódó filmrészletek, zenék, videók színesítették.

A háromfős csapatok előzetes feladatként plakátot és süteményt készítettek. A szakképzős diákokból álló zsűri értékelte a szebbnél szebb süteményeket.  A csapatok ötletesen oldották meg ezt a feladatot is.

A megmérettetésben részt vettek és sikeresen szerepeltek azok diákok is, akik második idegen nyelvként tanulják a német nyelvet. Őket külön dicséret illeti munkájukért és lelkesedésükért.  A hangulatos nyelvi délután az eredményhirdetéssel zárult.

1. helyezést elért csapat tagjai: Győri Bianka, Faragó Viktória, Búvár Kata 11. évfolyam
  2. helyezéstelért csapat tagjai: Gere Boglárka, Fehér Éva, Nagy Adél, Varjú Zsuzsanna
  3. helyezéstelért csapat tagjai: Horváth Ágota, Kispál Anett, Veres Noel 11. évfolyam

12. évfolyam